Yalnızlar Rıhtımı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yalnızlar Rıhtımı

Issızlığın Gölgesinde Mavi Bir Seste Buluşalım

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü

5 posters
YazarMesaj
Osman Aslan
General
Osman Aslan

Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Empty
MesajKonu: Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü   Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Icon_minitimeCuma 18 Mayıs 2007, 22:57

Suruç ve Suruç Lisesi için atılmış önemli bir adım olarak düşünüyorum çalışmayı . En basiti insanların aileleriyle birlikte bir sosyal etkinliğe katılmaları. En kötü çalışma bile böyle bir atmosfer oluşturacağı için büyük başarı elde etmiş olur . Programa azımsanmayacak derecede seyirci gelmiştir. Merak ve heyecen uyandıran bir çalışma olmuştur . En çok eleştirdiğim konulardan biridir her yıl belirli gün ve haftalarda insanlara günün anlam ve önemi kavratmak ve eğlence yaratmak amacıyla 19 Mayıs , 23 Nisan gibi çalışmaların yaptırılması. Eziyetten öteye gitmeyen bu çalışmalar günü itici bir hale getirmektedir. Öğretmen , öğrenci hatta protokol programın bir an önce bitmesi için dua eder. Halbuki bizim programımızın formatına yakın daha temiz ve düzenli çalışmalar yapılırsa insanlar seve seve alanlara gelirler.
Programızın görünmeyen bir başka yüzü de promosyon kültürünün yerleştirilmeye çalıştırılmasıdır. Sakıp Sabancı ne kadar servetim olursa olsun yarısı reklama yatırırım diyordu . Reklamı bir kayıptan ziyade bir gelir olarak düşünen esnaf ve iş adamlarının desteği bu bilincin yerleşmesine katkı sağlamıştır . Haddinden fazla hediye dağıtarak akıllarında iz bırakacak etkiler yarattık . Bu sayede bizi ve gecemizi unutmayacaklardır .

Urfa sıra geceleri dışında müziklerin de hemşehrilerimiz tarafından benimsediğini ve hatta yeni kuşağın eşlik ettiğini gördük . Arabesk müziği özümüz olarak alğılanmaması gerektiğini çünkü bizim Arap olmadığımızı ve acının bizim kaderimiz olmadığını göstermek istedik. Urfada şarkı söyleyen tüm insanların Ali Şan , Mahsun , İbrahim Tatlıses tarzında olmadığını gösterdik . Slow müziğin düğünlerde çalınan ve çok gürültülü olan müzikle kıyasını arkadaşlarımıza gösterdik .Müziğin estetik olduğu bu sebeple insanların kulağında mutluluğun kokusunu fısıldamak gerektiğini gösterdik . Ya da göstermeye çalıştık . Çünkü profesyonel bir donanımla desteklenmedik ve tüm arkadaşlarım da profesyonel değildi . Ama o fotoğrafı göstermeye çalıştık .

Protokol karşısında büzülmemiz gerektiğini gösterdik ayrıca . Üst makamlarda insanlar da resmi tavır ve yapaylıktan hoşlanmazlar tahminimce. İnsan olamanın gereği saygısızlık yapmamak kaydıyla her türlü rahatlık sağlanmalıdır. Çünkü mevzuat arasında sıkışmış insan tipleri ne mutlu olurlar ne de mutlu ederler . Her şey bizim mutlu olamamız içinse kravatımızı biraz gevşetebilmeliyiz . Aksi taktirde mevzuat izin vermiyor diye kendi kişiliğimizi yok etmemeliyiz protokol karşısında büzülen insanlar kişiliğinden ödün verirken tam tersi de insanı küçük düşürür. Çünkü karşımızda saygı duymamız gereken makamlar vardır şahıslar değil . Laubali bir tavır düşünülemez fakat büzülmek de gerekmez. (Çok uzattığım için özür dilerim fakat bu açıklamayı yapmazsam yanlış anlaşılmaktan çekinirim )

Bir eğlencenin gece düzenlenmesini futbolda maçların geceye çekilmesine benzetiyorum . Bildiğimiz gibi süper ligde hemen hemen tüm maçlar gece oynatılıyor .Nedenlerini aklınıza getirip gece programılarının tadını düşünün . Bizim programımızın gündüz yapıldığını düşünün aynı tadı alamazdınız .

Öğrencilerimize unutamayacakları bir gece yaşatığımızı düşünüyorum . 38 öğrenci gecede sahne aldı bu öğrencilerin birinci derece akrabası olan 70 'e yakın insan da aynı heyecanı paylaşttı . Sadece bu heyecan neye yetmez ki .

En son tarafından Salı 22 Mayıs 2007, 22:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
https://blueman63.yetkin-forum.com
sametdemir
Onbaşı
Onbaşı
sametdemir

MesajKonu: Geri: Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü   Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Icon_minitimeSalı 22 Mayıs 2007, 11:13

gece züper olmuştu.bu kadar beklemiyordum ama demek ki yanılmışım.emeği gecen hocalarım ve arkadaşlarımı tebrik eiyorumm......
fhm uludağ

MesajKonu: Geri: Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü   Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Icon_minitimeÇarş. 23 Mayıs 2007, 16:19

Razz emincemin şiiri süperdi eminCEM sen gecede muuhteşemdin!!! 11-A'YA YAKIŞACAK BİR ŞEKİLDE HİÇ HEYECENLANMADAN 11-A'NIN SANA VAEDİĞİ GÜCÜ İLE TAK KALİME İLE SÜPERDİN. ŞİİR GECESİNİN YILDIZIYDIN. OSMAN HOCAM SİZDE TEK KELİME İLE HARİKAYDIYDINIZ. SİZE ÇOOOOOKKK TEŞEKKÜR EDERİZ. ŞİİR GECESİ SÜPERDİ.....
yalanask

yalanask

MesajKonu: Gece Emince   Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Icon_minitimeCuma 25 Mayıs 2007, 19:36

eglenceyı bende ızledım ama dogrusu soylemek ıstenırse eglence guzeldı
cekiliş adil deıldı program superdii... atmosfer guzeldi ışıklandırma hıcte
guzell deılıd ıkıde bır yandırıp sonduruyorduuu goz dıye bırsey kalmdııı
sdece ben rahatsız olmadım herkes ışıktan dolayı cok rahatsız olduuu...
daahada guzell olabaılırdı beyefendııı....... ama sızede hak verıyorummm.
tek başına yaptıgınız ıcın tebrık ederım sızıııı.....bıze boyyle bır program
tek başına hazırladıgınız ıcınn sonsuz tşlerr.... elınıze ayagınızaa saglık
byeeeee.....

akaltunfaruk

MesajKonu: slm   Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü Icon_minitimePtsi 28 Mayıs 2007, 10:44

ömer faruk akaltun züüüperrdin

Suruç Lisesi Kültür Eğlence Görünmeyen Yüzü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-